Studenti vyjíždějí na první stáže

V rámci kurzů Analýza policy a Komunální politika absolvují studenti praktickou stáž.

Studenti Komunální politiky vypracovávají skupinový projekt zaměřený na konkrétní samosprávnou jednotku, jako je obec, město či městská část. Mapují vývoj této jednotky po roce 2002 skrze výzkum mezi občany, politiky a úředníky. Na základě výzkumu stanoví hlavní problémy a možná řešení včetně odhadované finanční zátěže a stanovení reálnosti priorit. Studenti pracují na svých projektech ve Velkém Týnci, Borkovanech, Frýdku-Místku, Konici, Brně, Boskovicích a ve Žďáru nad Sázavou.

V rámci Analýzy policy vyjíždějí studenti na stáže na různá česká ministerstva (MV, MZ, MZV,  MŠMT) a seznamují se s vybranými aspekty jejich činnosti v nejrůznějších oblastech. Na jednotlivých ministerstvech se zabývají bezpečnostní, zdravotnickou, vzdělávací, zahraniční či imigrační politikou České republiky.